Prezes PKO BP Iwona Duda/Pieniądze to nie wszystko

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Prezes PKO BP Iwona Duda/Pieniądze to nie wszystkoRadzi

Polski Bank

Dlaczego odeszła prezes PKO BP? Padły ostre słowa

2022-08-23 3:00

Nie milkną echa nagłego odejścia Iwony Dudy ze stanowiska prezesa banku PKO BP. Była prezes przed swoim urlopem miała żegnać się z niektórymi pracownikami tak jakby wiedziała, że z urlopu na fotel prezesa największego polskiego banku już nie wróci. Na wysokich szczeblach banku miał pojawić się konflikt interesów. Jak podaje "Puls Biznesu" poszło o współpracę PKO BP z BFG w procesie resolution, a nie o oprocentowanie depozytów, jak wcześniej sugerowano.

Dlaczego Iwona Duda, po niespełna roku pełnienia funkcji prezesa PKO BP, nagle  złożyła rezygnację ze stanowiska? 

"Puls Biznesu" wskazuje, że przyczyn takiego ruchu było kilka. Choć od jakiegoś czasu atmosfera w banku gęstniała i ruszała karuzela nazwisk na nowego prezesa, to przeważyć w kwestii dymisji Iwony Dudy miała jedna kwestia.  "Jeśli sprawy dotyczyły samego banku, brak decyzyjności [red. Iwony Dudy] mógł co najwyżej budzić frustrację zainteresowanych. Gorzej, gdy szło o kwestie dotyczące innych podmiotów z rynku. Jedną z nich według naszych informacji były relacje z Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (BFG). PKO BP nie odpowiadał na korespondencję, bo zarząd nie był w stanie podjąć zgodnej decyzji, na jakich zasadach jest skłonny zaangażować się w ewentualny proces resolution, gdyby w branży bankowej doszło do upadłości"  - czytamy w dzienniku. Anonimowy informator twierdzi, że Iwona Duda unikała jasnej odpowiedzi. Zasłaniała się szeregiem zadań, jakie ma do zrealizowania bank: wakacje kredytowe, franki, Ukraina. Żądała też zabezpieczenia od BFG. Autor artykułu podkreśla, iż oficjalnie bank nie odniósł się do pytań dotyczących przyczyny odejścia prezes Iwony Dudy, stwierdzając, że nie komentuje spraw kadrowych.

Iwona Duda, kim jest byłą prezes PKO BP

Iwona Duda to polska manager i ekonomistka, w 2022 Prezes Zarządu PKO BP, wcześniej Prezes Zarządu Alior Bank. Absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej i Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie. Iwona Duda Od ponad 20 lat związana z rynkiem finansowym.

Pieniądze to nie wszystko – Igor Wasilewski
Sonda
Czy rozważasz założenie lokaty w banku?
Najnowsze