Lux Med

i

Autor: Paweł Nowak / Super Express Lux Med

Drożyzna w opiece zdrowotnej. Lux Med podniesie ceny. Sprawdź, o ile?

2022-05-27 12:54

Lider prywatnego rynku opieki medycznej będzie droższy. Jak informuje dziennik ”Puls Biznesu”, Lux Med zainwestował w start-up Anny Streżyńskiej i chce zostać jego głównym udziałowcem. Zapowiedział wzrost cen, spowodowany gwałtownym wzrostem kosztów.

Nowa inwestycja Lux Medu

Jak podał dziennik “Puls Biznesu”, w czwartek Lux Med podpisał umowę z MC2 Innovations, czyli start-upem, który został założony przez Annę Strężyńską, byłą minister cyfryzacji. Poinformowano, że Lux Med zamierza zostać głównym udziałowcem firmy.

Lux Med inwestuje w start-up Anny Strężyńskiej

MC2 to firma, zajmująca się opracowywaniem i wdrażaniem oprogramowania. Oprócz tego specjalizuje się też w doradztwie technologicznym.

Prezes Lux Medu Anna Rulkiewicz wyznała, że inwestycja w start-up MC2 Innovations, pozwoli rozbudować kompetencje informatyczne i wprowadzić innowacje dotyczące obsługi klientów korporacyjnych.

Iwona Duda, PKO BP, Pieniądze to nie wszystko

To jest pewne, Lux Med podniesie ceny! 

Dziennik “Puls Biznesu” podał, że przychody Lux Medu stale rosną, natomiast zaobserwować można spadki marży. To główna przyczyna, dlaczego pacjenci będą musieli liczyć się z wyższymi cenami usług. Zdaniem Anny Rulkiewicz, jest to nieunikniona kolej rzeczy.

Tylko od początku roku podstawowe koszty działalności wzrosły nam o 15 proc. To przede wszystkim efekt gwałtownego wzrostu kosztów pracy personelu medycznego. Od początku roku podnosimy wynagrodzenia, a koszty zwiększą się jeszcze mocniej od lipca, gdy wejdą w życie regulacje podnoszące zarobki personelu klinicznego w sektorze publicznym i prywatnym. Oprócz tego rosną koszty energii i sprzętu medycznego – wyjaśniła Anna Rulkiewicz.

Sonda
Z jakiej służby zdrowia korzystasz?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze