Mapy Google i inne aplikacje z nawigacją

i

Autor: unsplash.com

Nowa aplikacja płatnicza

Google Pay już nie zapłacisz. Zastąpi go Google Wallet. Jakie ma nowe funkcje?

2022-07-22 10:45

Google Pay nie będzie już dostępne dla użytkowników smartfonów. Zastąpi go Google Wallet. Ta nowa aplikacja zaczęła być wdrażana już w 39 krajach, a cały proces ma potrwać kilka dni. „Portfel” posiada kilka nowych i przydatnych funkcji. Oto najważniejsze z nich, które z pewnością przydadzą się każdemu.

Znika Google Pay. Zastąpi go Google Wallet

Nowa forma płatności w smartfonach czyli Google Wallet oferuje możliwość wykonywania płatności bezgotówkowych. Oprócz tego aplikacja posiada pomocną dla każdego funkcję, jaką jest podpięcie m.in. kopii prawa jazdy, dowodu osobistego czy biletów, z której można ale nie trzeb skorzystać. Do programu można również dołączyć karty podarunkowe czy lojalnościowe, dzięki temu w sytuacji, gdy użytkownik nie będzie ich miał fizycznie przy sobie, znajdzie je na swoim smartfonie. Bardzo możliwe jest, że w nowej aplikacji Google Wallet w przyszłości będzie przechowywanie kluczy do samochodu. Jak tłumaczą twórcy, „portfel będzie można połączyć z innymi aplikacjami Google’a”.

Express Biedrzyckiej: Były wicepremier wprost: Rezygnacja z rosyjskiego węgla z dnia na dzień była błędem

Google Wallet. Czy nowa aplikacja spodoba się Polakom?

W Polsce aplikacja płatnicza przybierze nazwę – Portfel Google, a na ikonie będą widoczne kolorowe karty. Przejście ze starej wersji do nowej nie powinno sprawić trudności użytkowników, ponieważ dotychczas zgromadzone dane po prostu automatycznie przeniosą się same.

Kiedy można spodziewać się nowej aplikacji? Będzie ona dostępna dla użytkowników od razu po aktualizacji Google Pay. Jak zapowiadają twórcy, proces aktualizacji ma potrwać kilka dni.

Opinie związane z wprowadzeniem nowej, ulepszonej aplikacji płatniczej są różne. Część użytkowników przyzwyczaiła się do dotychczasowego Google Pay i uważa, że nie ma potrzeby zmieniać czegoś co dobrze funkcjonuje i się sprawdza. Z kolei dla niektórych posiadanie wszystkich danych czy dokumentów w jednym miejscu – na smartfonie wiąże się z ryzykiem ich utracenia. Inni natomiast potrzebują zmian, oczekują nowoczesnych i ulepszonych rozwiązań, dla których przechowywanie wszystkiego na smartfonie jest dużym ułatwieniem.

Sonda
Jak często wymieniasz smartfona na nowy model?
Najnowsze