Jarosław Kaczyński

i

Autor: Piotr Grzybowski/SE Jarosław Kaczyński

Kaczyński o inflacji i zarobkach. "Nie zrobimy tego brutalnie"

2022-07-03 20:30

Jarosław Kaczyński (73 l.) podczas wiecu partyjnego w Ostrowcu Świętokrzyskim dużo czasu swojej wypowiedzi poświęcił finansom. Nie da się w końcu od mówienia o nich uciec w obliczu ponad 15,6 proc. inflacji. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapewniał obecnych, że "chce, by ludzie w Polsce zarabiali dobrze". W walce z inflacją wystrzega się brutalności.

Jarosław Kaczyński zadeklarował, że jednym z celów prowadzonej przez jego ekipę polityki jest podwyższenie w Polsce zarobków. Zwrócił uwagę, że wciąż są tacy, którzy zarabiają "słabiutko". - Chcemy, żeby w Polsce ludzie zarabiali dobrze. Szczególnie ci, którzy do tej pory zarabiali bardzo słabiutko, nawet kilka złotych za godzinę. W tej chwili to jest niespełna 20 zł, a niedługo będzie już na pewno powyżej 20 - potwierdził prezes PiS.

Jarosław Kaczyński: "Tempo wzrostu płac minimalnie wyższe"

Lider formacji rządzącej podkreślił, że PiS nie będzie dążyło do brutalnej walki z inflacją.W Polsce ciągle tempo wzrostu płac jest minimalnie wyższe niż tempo inflacji. Jeśli byśmy chcieli brutalnie zdusić inflację, to powinno być odwrócone - mówił w Ostrowcu Świętokrzyskim Jarosław Kaczyński.

Co więcej, prezes wprost złożył Polakom obietnicę - Będziemy robić wszystko, żeby połączyć rzeczy trudne do połączenia, nie uderzyć w miliony pracujących ludzi i jednocześnie doprowadzić do tego, że inflacja będzie spadała - podkreślił Kaczyński.

Poniżej galeria dotycząca potężnej waloryzacji, która może się opłacić niejednemu seniorowi

Kiedy inflacja spadnie? Jarosław Kaczyński odpowiada

Jako wytrawny polityk i postać z wieloletnim doświadczeniem, Jarosław Kaczyński nie mógł nie zabrać głosu w sprawie prognoz dotyczących spadku inflacji. Choć lider partii z Nowogrodzkiej najpierw zasłaniał się twierdzeniem, iż "nie jest taki odważny", by stawiać prognozy, zaraz ocenił, że inflacja zacznie spadać w ciągu kilkunastu miesięcy.

- Niektórzy specjaliści mówią, że inflacja będzie spadała już w tym roku. Ja nie jestem taki odważny, by wypowiadać się za specjalistą. Ale z całą pewnością w ciągu kilkunastu miesięcy, jeżeli Putin nie wywoła drugiej wojny, jeszcze większej niż ta, to sądzę, że damy radę - podsumował prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Sonda
Czyja ekipa lepiej poradziłaby sobie z inflacją?
Pieniądze to nie wszystko - Jerzy Hausner
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze