Władimir Putin. Majątek prezydenta Rosji

i

Autor: EAST NEWS Władimir Putin. Majątek prezydenta Rosji

Majątek Putina. Co przed światem ukrywa prezydent Rosji? [ZDJĘCIA]

2022-02-24 12:59

Wojna na Ukrainie. Władimir Putin - to nazwisko nie schodzi z ust całego świata. Putin zapisuje się w historii niechlubnie. Często pręży muskuły nie tylko pod względem militarnym, ale i finansowym. Sam Putin, prezydent Rosji należy do grupy najbogatszych ludzi świata. Choć od lat skrzętnie skrywa swój majątek, to lubi czasami pokazać, jak to każdego dnia pławi się w luksusach. Władimir Putin może mieć do dyspozycji nawet 200 mld dolarów, choć oficjalnie jego wynagrodzenie opiewa na niecałe 9 mln rubli rocznie, czyli około 466 tys. zł. Jego oficjalny majątek to działka za miastem, 77-metrowe mieszkanie z garażem i terenowa łada niwa. A nieoficjalny?

Wojna na Ukrainie. Majątek Putina

Władimir Putin, prezydent Rosji zaatakował Ukrainę. Cel jego działań jest nieznany. Ale wiadomo, że w przypadku każdego konfliktu na tle militarnym ważne są pieniądze. Jaki majątek ma Putin? Władimir Putin od lat uznawany jest za jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Choć oficjalnie wynagrodzenie Władimira Putina opiewa na niecałe 9 mln rubli rocznie, czyli około 466 tys. zł, a jego oficjalny majątek to m.in. działka za miastem, 77-metrowe mieszkanie z garażem i terenowa łada niwa, to w rzeczywistości majątek prezydenta Rosji Władimira Putina może opiewać na 200 mld dolarów. 

Putin jest prezydentem Rosji od 2000 r. - z przerwą w latach 2008-2012, kiedy to pełnił funkcję premiera, czyli i tak był u władzy. Pensja prezydenta Rosji wynosi 9 mln rubli rocznie. Zatem zgromadzenie takiego majątku z prezydenckiej pensji mogłoby być bardzo trudne. W związku z tym, wiele osób twierdzi, że swoje bogactwo rosyjski prezydent zawdzięcza korupcji i rozmaitym układom. A niekiedy nie da się ukryć, jakim majątkiem faktycznie dysponuje Władimir Putin. Na przykład Putin sporo inwestuje w krymskich kurortach. Ogromny pałac nieopodal miasta Gelendżyk, nad brzegiem Morza Czarnego, który oficjalnie i "w papierach" należy do FSB, nieformalnie ma być posiadłością Władimira Putina. Na jej terenie znajduje się m.in.: kasyno, amfiteatr, basen olimpijski, kino oraz lądowisko dla helikopterów. Wnętrza ozdobione są freskami, na sufitach wiszą kryształowe żyrandole, wszędzie widoczne są pozłacane elementy. Mówi się też o tunelu, który prowadzi z rezydencji prosto na plażę.

Putin nie tylko wypoczywa w luksusach, ale i w nich mieszka. Złoto to chyba ulubiony kruszec prezydenta Rosji.

Tańczące z Promocjami 22-02-2022
Sonda
Czy uważasz, że Putin wejdzie w głąb Ukrainy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze