czynsz

i

Autor: Shutterstock

Podwyżki czynszu

Mieszkańcy wygrywają w sądzie sprawy o bezzasadną podwyżkę czynszu. Takich przypadków będzie więcej?

2023-04-13 12:14

Wrocławski sąd uznał podwyżkę czynszu wprowadzoną w ubiegłym roku we wrocławskim TBS za niezasadną. Chodzi o wzrost czynszu z 15,90 zł na 20,45 zł za metr kwadratowy lokalu. Sąd orzekł tak w sprawie wytoczonej miejskiej spółce przez jednego z mieszkańców.

Wyrok w sprawie przeciwko wrocławskiemu TBS zapadł na posiedzeniu niejawnym, a poinformował o nim mec. Grzegorz Prigan, reprezentujący mieszkańca, który złożył pozew. „Sąd wydał wyrok w sprawie przeciwko TBS i uznał podwyżkę stawki czynszu do kwoty 20,45 zł/m2 za niezasadną!” – podał w środę na swoim profilu w mediach społecznościowych mec. Prigan.

W wyroku, który opublikował mec. Pirgan sąd uznał, że podwyżka czynszu lokalu mieszkalnego z dnia 4 lutego jest niezasadna. Chodzi o wzrost czynszu z 15,90 zł na 20,45 zł za metr kwadratowy lokalu. „Oznacza to, że mieszkańcy TBS od początki mieli rację, mówiąc, że wprowadzona podwyżka jest za wysoka i nie znajduje żadnego uzasadnienia” – napisał mec. Prigan.

To najprawdopodobniej pierwszy wyrok sądu w takie sprawie we Wrocławiu. Do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej złożono łącznie ponad 100 pozwów od ponad 1,7 tys. mieszkańców, którzy kwestionują wprowadzone w ubiegłym roku podwyżki czynszów. Wrocławskie TBS wprowadzając podwyżki uzasadniał je rosnącymi kosztami. Właścicielem Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław jest Gmina Wrocław.

Sonda
Co wolisz - mieszkanie w bloku czy dom?
Pieniądze to nie wszystko Marek Budzisz

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze