Podwyżki dla nauczycieli

i

Autor: Andrea Piacquadio / pexels Podwyżki dla nauczycieli

Nowe podwyżki dla nauczycieli 2020 i 2021! Kto dostanie pieniądze? Jak duże podwyżki?

2020-11-26 12:02

Podwyżki dla nauczycieli z wyrównaniem. Nowy minister edukacji Przemysław Czarnek poinformował, że łącznie na ten cel rząd przeznaczy miliard złotych. Takie podwyżki to aż 20-proc. wzrostu w stosunku do roku 2016. Sprawdź, którzy nauczyciele mogą liczyć na wyższe pensje i od kiedy podwyżka będzie liczona!

200 milionów złotych w 2020 roku i 800 milionów złotych w 2021 roku na podwyżki dla nauczycieli akademickich. Minister edukacji Przemysław Czarnek powiedział, że oznacza to 6 proc. podwyżki, a patrząc na 2016 rok, aż 20 proc. Podwyżka dla nauczycieli akademickich wypłacana będzie z wyrównaniem za okres od 1 października 2020 roku. Jak zaznaczył minister w rozmowie z PAP, pieniądze trafią do szkół wyższych, a ich rozdysponowaniem zajmą się rektorzy. Rozporządzenie dające podwyżki nauczycielom jest już przygotowywane w resorcie edukacji.

SPRAWDŹ TAKŻE: Więcej pieniędzy za zwolnienie lekarskie! Nowe zasady L4 już w Sejmie

Wcześniej Jarosław Gowin, jeszcze jako minister nauki i szkolnictwa wyższego, miał zamiar wprowadzić podobne podwyżki ale z wyrównaniem już od stycznia 2020 roku. Innym bonusem dla edukacji, wprowadzonym w ostatnim czasie, są bony 500 plus dla nauczycieli. Te dotyczą tych pedagogów, którzy prowadzą naukę zdalną z uczniami przedszkoli, szkół podstawowych, średnich i zawodowych. 500 złotych przeznaczone może być na zakup monitora, laptopa, statywu, kamery internetowej, słuchawek, mikrofonu, urządzenia wielofunkcyjnego, nośnika danych, smartfona czy też opłat za internet (więcej o 500 plus dla nauczycieli przeczytasz TUTAJ).

ZOBACZ KONIECZNIE: Słodycze gratis, masło i wędliny za grosze! NOWE promocje w Biedronce od 26.11. [GALERIA]

Sonda
Czy uważasz, że zarobki w Polsce powinny być jawne w przypadku wszystkich - zarówno pracujących jak i emerytów i rencistow?
Premier ogłosił nową tarczę antykryzysową

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze