Mateusz Morawiecki

i

Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Mateusz Morawiecki

Morawiecki zapowiada życie jak w Madrycie. Wielkie obietnice premiera

2021-07-10 19:36

Premier Mateusz Morawiecki jeździ po Polsce i promuje Polski Ład - sztandarowy program Prawa I Sprawiedliwości. Dzisiaj na spotkaniu z mieszkańcami Łowicza stwierdził, że program ten jest biletem do życia na poziomie Zachodu. Premier zapewniał też, że organizowane w całym kraju spotkania nie mają nic wspólnego z kampanią przedwyborczą

Polski Ład według Morawieckiego to nie tylko dekada rozwoju, to jest nasz bilet do życia na poziomie Zachodu, ale według polskich zasad.Jak podaje rmf 24.pl premier przekonywał, Polska zmienia się dla dobra wszystkich obywateli. - Czasami coś nie wychodzi, czasami coś idzie wolniej, ale jak obiecaliśmy naprawić finanse publiczne, to naprawiliśmy w dużym stopniu.

Polski Ład już działa! Ruszył nabór wniosków. Jak otrzymać pieniądze?

Jak obiecaliśmy 500 plus, wdrożyliśmy 500 plus. Obiecaliśmy kilka razy więcej na drogi gminne i powiatowe, jest kilka razy więcej. Obiecaliśmy trzynaste emerytury, są trzynaste emerytury. Obiecaliśmy obniżkę podatku PIT, jest obniżony podatek PIT.

Morawiecki potwierdził ,że od 1 stycznia 2022 roku będzie głębsza obniżka podatku PIT, wskazując na poniesienie do 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku. Przypomniał, że sześć lat temu budżet państwa wynosił 290 mld zł, a w obecnym trudnym roku covidowym ma się on zamknąć co najmniej 420 mld lub 430 mld zł. Ok. 150 mld zł w 5-6 lat. To jest naprawa finansów Rzeczypospolitej i te środki przeznaczymy na godne życie mieszkańców - zadeklarował premier

Szef rządu wskazywał, że rząd PiS usprawnił ściągalność podatków i ukrócił przestępstwa vatowskie, czego nie zrobili jego poprzednicy. Wymienił też wielkie inwestycje w ramach Polskiego Ładu, m.in. budowę i modernizację linii kolejowych, sieci dróg, wodociągów, kanalizacji i gazociągów, przywrócenie połączeń PKS. Podkreślił, że celem Polskiego Ładu jest, by "życie w Polsce było na podobnym poziomie w każdym zakątku, żeby młodzi ludzie nie uciekali stąd", a także powrót imigrantów do kraju, co już ma po części miejsce. Morawiecki dodał, że Polski Ład to także przyciąganie do kraju inwestorów i setki tysięcy nowych miejsc pracy.

Polski Ład: Premier zapowiada 12tys. złotych dla kolejnych dzieci
Sonda
Czy popierasz pomysł zwolnienia emerytur z podatku?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze