Sposoby na oszczędzanie. Jak robić tanie zakupy spożywcze ?

i

Autor: Shutterstock

Zakaz handlu

Niedziela handlowa. Jak są czynne Lidl i Biedronka

2022-08-27 10:00

Niedziela handlowa przypada w ten weekend 27-28 sierpnia. Niedziela 28 sierpnia będzie niedzielą handlową. W tę niedzielę czynne będą takie sklepy jak Lidl, Biedronka, Kaufland, Carrefour, Auchan. Na kolejną niedzielę handlową trzeba będzie długo czekać. W Polsce od kilku lat obowiązują przepisy zakazujące handlu wielkopowierzchniowego w większość niedziel.

Niedziela handlowa 28 sierpnia 2022

W Polsce obowiązuje zakaz handlu w wybrane niedziele. W 2022 roku będą jeszcze tylko 3 niedziele handlowe. I jedna z takich niedziel handlowych przypada 28 sierpnia. Zatem w tę niedzielę czynne będą takie sklepy jak Lidl, Biedronka, Kaufland, Carrefour, Auchan. Także planując weekendowe zakupy, warto wziąć pod uwagę to, że sklepy będą otwarte nie tylko w sobotę, ale i w niedzielę. Następnie na niedzielę handlową przyjdzie nam długo czekać. W 2022 roku będę jeszcze dwie niedziele handlowe i przypadną one w grudniu. Zgodnie z kalendarzem niedziela handlowa przypada 11i 18 grudnia 2022 roku.  

W 2023 roku w planach jest tylko 7 niedziel handlowych:

  • 29 stycznia 
  • 2 kwietnia 
  • 30 kwietnia
  • 25 czerwca 
  • 27 sierpnia 
  • 17 grudnia 
  • 24 grudnia 

Zakaz handlu w niedzielę może być zaostrzony

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje w Polsce od kilku lat. Jednak notorycznie przepisy regulujące zakaz są obchodzone przez sieci handlowe. Próbowano otwierać wielkopowierzchniowe sklepy m.in. pod pretekstem czytelni czy poczty. Coraz częściej pojawiają się głosy, by znieść zakaz handlu w niedzielę, skoro i tak sieci próbują przechytrzyć ustawodawców, a klienci po prostu z tego korzystają. Tymczasem należy spodziewać się nie poluzowania rygoru, ale wręcz przeciwnie jego zaostrzenia. Minister Maląg zapowiedziała spotkanie z przedstawicielami handlu i stwierdziła, że niedziela to czas dla rodziny, czas na modlitwę, a nie na spędzanie go w sklepie.

Tańczące z Promocjami 25.08.22
Sonda
Polujesz na promocje w Biedronce?
Najnowsze