On zastąpi wiceprezesa PiS! Oto majątek Szymona Pogody

2020-09-18 13:48 WSB
Sejm
Autor: Sejm

Szymon Pogoda ma przejąć mandat posła po wiceprezesie Prawa i Sprawiedliwości Adamie Lipińskim, który zasiądzie w zarządzie Narodowego Banku Polskiego. Zastępca Jarosława Kaczyńskiego został mianowany na nowe stanowisko przez prezydenta Andrzeja Dudę. W związku z tym Lipiński będzie musiał zrzec się mandatu, a właśnie na jego miejsce "wskoczy" Szymon Pogoda i tym samym zastąpi wiceprezesa PiS w Sejmie.

Szymon Pogoda może zostać posłem! Tym samym zastąpi wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego, którego Andrzej Duda wyznaczył na członka zarządu NBP. Szymon Pogoda z Bolesławca kandydował w ostatnich wyborach do Sejmu, a głosowało na niego blisko 5 tys. osób. Jakim zaś majątkiem może się pochwalić?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Seniorów czekają GŁODOWE EMERYTURY! Potwierdza nawet ZUS

Jak opisuje Szymon Pogoda w swoim oświadczeniu majątkowym, złożonym jako radny miasta Bolesławiec, na koncie posiada 18 tys. złotych, 410 euro i 250 funtów. W ciągu roku zarobił zaś niemal 86 tys. złotych (6,8 tys. złotych miesięcznie) z tytułu umowy o pracę oraz otrzymał ponad 14,1 tys. złotych (niecałe 1,2 tys. złotych miesięcznie) w postaci diety radnego. Jako swój majątek wpisał także Nissana Qashqai z 2010 roku o wartości 29 tys. złotych.

ZOBACZ KONIECZNIE: Gigantyczna willa i spore oszczędności. Poseł Czarnek żyje w luksusie

Szymon Pogoda, który zajmie miejsce zastępcy Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie, ma też kredyt. Pozostało mu do spłaty ponad 128 tys. złotych.

Tańczące z Promocjami 17 IX

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.