Złożone zostało już ponad 2 mln deklaracji za ubiegły rok

i

Autor: SHUTTERSTOCK Złożone zostało już ponad 2 mln deklaracji za ubiegły rok

PIT - zwrot podatku. Kto może otrzymać szybki przelew?

2022-04-06 15:37

We wtorek resort finansów poinformował podatnicy złożyli już ponad 4 mln deklaracji przygotowanych dla nich przez Krajową Administrację Skarbową w usłudze Twój e-PIT. Tym samym mogą liczyć na szybszy zwrot nadpłaconego podatku! Podatnicy rozliczający zeznania podatkowe zwykle oczekują na zwrot nadpłaconego podatku od 30 do 90 dni. Kto może otrzymać zwrot najszybciej?

"Coraz więcej osób rozlicza elektronicznie swój PIT. Podatnicy doceniają możliwość szybkiego i bezpiecznego rozliczenia podatku. Za pomocą usługi Twój e-PIT wysłali już ponad 4 mln zeznań podatkowych" – podkreśliła, cytowana w komunikacie, szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska. Resort przypomniał, że Twój e-PIT to prosty i wygodny sposób na rozliczenie z urzędem skarbowym. Aby skorzystać z usługi wystarczy zalogować się do e-Urzędu Skarbowego oraz wybrać usługę Twój e-PIT. 

Według ministerstwa, osoby rozliczające PIT za 2021 rok za pomocą usługi Twój e-PIT mogą liczyć na szybszy zwrot nadpłaconego podatku.

Tańczące z Promocjami 31.03.22

Ile trzeba czekać?

Nadpłaty do kwoty 5 tys. zł z większości zeznań PIT-37, złożonych przez usługę Twój e-PIT, zwracane są w ciągu 7 dni. Zwrot nadpłaty podatku z pozostałych zeznań dostępnych w Twój e-PIT trwa do 45 dni. W przypadku zeznań papierowych termin zwrotu wynosi do trzech miesięcy.

MF dodało, że rozliczając podatek warto uwzględnić przysługujące ulgi. Zeznanie podatkowe przygotowane w usłudze Twój e-PIT uwzględnia najpopularniejszą ulgę podatkową – ulgę na dzieci, która jest automatycznie przypisana w systemie.

Sonda
Czy podatek od pracy zdalnej to dobry pomysł?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze