Kukiz wciąż żyje z muzyki, choć oficjalnie zawiesił działalność. Zarabia więcej niż premier Morawiecki!

2021-05-31 6:48
Kukiz
Autor: Piotr Kamionka Paweł Kukiz

Przewodniczący koła poselskiego Kukiz’15 – Demokracja Bezpośrednia Paweł Kukiz od dwóch kadencji jest posłem na Sejm RP. Wcześniej znany był głównie z działalności artystycznej. Kukiz był wokalistą, tekściarzem a nawet aktorem. Choć to wciąż ważne źródło dochodu posła, jest jednak coraz mniejsze. Paweł Kukiz bowiem na muzyce zarabia gorzej niż przed kilkoma laty! Przedstawiamy najnowsze oświadczenie majątkowe Pawła Kukiza, gdzie ujawnia on wysokość swoich tantiem.

Paweł Kukiz przez lata dał się poznać jako wyjątkowy artysta. Przez lata grał w wielu zespołach takich jak Piersi czy Kukiz i Piersi. Razem z nimi stworzył hity, które znała cała Polska - "Całuj mnie", "O, Hela" bądź "Zośka". Chociaż oficjalnie Paweł Kukiz zawiesił działalność muzyczną 3 marca 2016 roku i obecnie jest posłem na pełen etat, to wciąż otrzymuje wysokie tantiemy.

W GALERII PONIŻEJ UJAWNIAMY KULISY MUZYCZNEJ KARIERY PAWŁA KUKIZA

Według najnowszego oświadczenia majątkowego Pawła Kukiza w ubiegłym roku z tytułu praw autorskich otrzymał on niemal 200 tys. złotych. To dużo więcej niż z tytułu pełnienia funkcji posła. Za tą pracę Kukiz w 2020 roku otrzymał "tylko" nieco ponad 120 tys. złotych. Oznacza to, że choć poseł już nie koncertuje ani nie nagrywa płyt, to wciąż muzyka jest jego największym zarobkiem.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Janusz Korwin-Mikke pokazał swoją emeryturę! To po prostu OBŁĘD

Zła wiadomość dla Pawła Kukiza jest taka, że ludzie ewidentnie przestają słuchać jego muzyki. Rok wcześniej poseł informował, że z tytułu praw autorskich dostał przeszło 230 tys. złotych, w 2018 roku było to prawie 210 tys. złotych. W 2015 roku zaś Kukiz deklarował, że z praw autorskich rocznie otrzymuje grubo ponad 320 tys. złotych!

Co ciekawe, mimo niższych dochodów z działalności artystycznej Kukizowi udało się spłacić lwią część długów. Na początku swojej przygody z Sejmem poseł ujawnił, że do spłacenia ma ponad 520 tys. złotych. Teraz dług Pawła Kukiza zmalał do niecałych 250 tys. złotych. Były muzyk posiada też dom wart 1,5 mln złotych i mieszkanie o wartości 350 tys. złotych. Zgodnie z najnowszym oświadczeniem majątkowym Kukiz jeździ Audi Q7 z 2009 roku.

Jurek Owsiak zaprasza do Muzeum Rocka!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze