Nowe wieżowce WARSZAWA - gdzie powstaną drapacze chmur?

i

Autor: canva.com Wieżowce

Przerażające prognozy na 2022 rok. 10 rzeczy, o których musisz wiedzieć

2022-01-01 17:03

Saxo Bank to znana holenderska instytucja finansowa, która co roku publikuje swoje prognozy na kolejny rok. Wydarzenia przedstawione przez analityków dotyczą zwykle niebezpiecznych ekonomicznie, mało prawdopodobnych, ale nie niemożliwych scenariuszy. Nie inaczej było pod koniec 2021 roku, po raz kolejny eksperci przedstawili wydarzenia, z którymi może mierzyć się świat w 2022 roku.

Szokujące prognozy Saxo Bank na 2022 rok

Coroczne prognozy Saxo Banku nie są traktowane, jak "wyrocznia", czy nawet trafne analizy, a bardziej ostrzeżenia dla inwestorów, którzy mogą niedoszacować ryzyka. Szczególnie, że jak już pokazała pandemia COVID-19, nie wszystkie rzeczy na świecie da się przewidzieć, a ogromne trzęsienie dla rynku może przyjść w każdej chwili. W tym roku tematem przewodnim Szokujących Prognoz (tak Saxo Bank nazywa swoją serię) jest Rewolucja.

ZOBACZ Masz dzieci? W 2022 roku dostaniesz od państwa nie tylko 500 plus

Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewiduje przyszłość rządu w 2022 roku

Czy w 2022 roku czeka nas rewolucja?

Jak zaznacza Steen Jakobsen dyrektor generalny ds. inwestycji Saxo Bank, rewolucja kojarzy się głównie z obalaniem rządów (jak francuska, czy rosyjska), ale tym razem chodzi o wydarzenia, które zmienią sposób myślenia, zmienią zachowania i odrzucą status quo.

- W każdej rewolucji ktoś wygrywa, a ktoś przegrywa, ale to nie w tym problem. Jeśli obecny system nie może się zmienić, ale musi, rewolucja jest jedynym sposobem na postawienie kroku w przód. Wojna kulturowa przetacza się przez cały glob i nie jest już tylko walką bogatych i biednych. To starzy kontra młodzi, wykształceni kontra mniej wykształceni, wolny rynek kontra interwencjonizm [...] inflacja kontra deflacja, kobiety kontra mężczyźni [...] i tak można wymieniać - mówił Jakobsen.

Dyrektor Saxo Banku podkreślił również, że potrzebujemy nowego projektu Manhattan (amerykańskiego projektu rządowego mającego na celu badanie energii jądrowej, zarówno pod kątem energetyki, jak i broni), który obniży koszty energii, będzie produktywny i mniej oddziaływujący na środowisko. Prognozy Saxo Banku na 2022 rok, możecie zobaczyć w poniższej galerii.

Sonda
Czy w 2022 będzie lepszy niż 2021?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze