Urzędy skarbowe do likwidacji? Idą cięcia i zwolnienia

2020-09-15 12:13 WSB
Bełchatów. Mobilny urzędnik pomoże w załatwieniu wielu formalności i to w Twoim domu!
Autor: Pixabay/Free-Photos Bełchatów. Mobilny urzędnik pomoże w załatwieniu wielu formalności i to w Twoim domu!

Pracownicy skarbówek na wylocie. Komitet protestacyjny złożony z największych organizacji związkowych pracowników Administracji Skarbowej chciał spotkać się z ministrem finansów Tadeuszem Kościńskim. Do tego jednak nie doszło, za to pracownicy skarbówki dowiedzieli się o cięciach - najpierw w wypłatach, a z czasem i w zatrudnieniu.

Idą wielkie zmiany w skarbówkach. Rząd chce, by zredukować wydatki na Administrację Skarbową. Dotknie to przede wszystkim pracowników. Najpierw nie dostaną premii, żadnych podwyżek, a z czasem mają się liczyć nawet ze zwolnieniami. Dlatego związkowcy założyli komitet protestacyjny. Jak informuje "Puls Biznesu", związkowcy spotkali się z szefową Krajowej Administracji Skarbowej Magdaleną Rzeczkowską, by poprosić o rozmowy z ministrem finansów Tadeuszem Kościńskim. Niestety, chociaż do spotkania z szefem resortu finansów miało dojść 10 września, data została zmieniona na koniec miesiąca. W zamian za to usłyszeli o planach rządu wobec skarbówki.

ZOBACZ TEŻ: Poseł Lewicy ostrzega! Polsce grozi wojna handlowa z Chinami

- Minister Rzeczkowska na spotkaniu poinformowała nas, że w przyszłym roku pracownicy nie będą dostawać premii kwartalnych. Byłby to duży ubytek w dochodach osób uprawnionych do premii, bo obecnie taka premia wynosi kilkaset złotych, a nawet tysiąc złotych brutto na kwartał. Zamrożony ma też być jakikolwiek wzrost wynagrodzeń. To bardzo złe decyzje szefostwa MF, których efektem może być demotywacja do pracy - mówi, na łamach "Pulsu Biznesu", Dominik Lach, przewodniczący NSZZ Solidarność Pracowników Administracji Podatkowej na Śląsku. - Usłyszeliśmy, że konieczne są oszczędności, a winny jest wielki deficyt budżetowy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Dramat zatrudnionych na śmieciówkach. Dostaną jeszcze MNIEJ PIENIĘDZY

Komitet protestacyjny domaga się także od Ministerstwa Finansów konkretnych informacji na temat ewentualnych cięć wynagrodzeń oraz redukcji zatrudnienia w skarbówce.

Super Biznes - wywiad Daniel Obajtek

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze