Kalabria

i

Autor: Shutterstock Kalabria

Wakacje we Włoszech 2022. Jakie są ceny? Włoskie góry, plaże i miasteczka wciąż na topie

2022-06-26 12:10

Włochy przyciągają turystów przez cały rok, jednak najwięcej przybywa ich w okresie letnim. Zwiedzający mają możliwość spędzenia urlopu w klimatycznych miasteczkach, ale też w górach, czy na plaży. Włochy posiadają zróżnicowany krajobraz, wyjątkową kuchnię, a gościnność mieszkańców spotyka się z bardzo pozytywną reakcją. Nic więc dziwnego, że turyści w każdym wieku tak chętnie odwiedzają ten kraj. Z powodu wysokiej inflacji włoskie ceny 2022 uległy zmianie, okazuje się jednak, że nieznacznej. Sprawdź, gdzie wielbiciele Włoch mogą się udać i ile przyjdzie im wydać pieniędzy.

Włochy jako idealny kierunek na wakacje. Miasta, góry i plaże przyciągają turystów

Włochy słyną z urokliwych uliczek, które wieczorami stają się popularnym miejscem spotkań dla ludzi w każdym wieku. Można śmiało stwierdzić, że tętnią one życiem, a samo przebywanie w restauracji z usytuowanymi stolikami na zewnątrz pozostawia przyjemne wrażenia zachęcające do powrotu. Odwiedzając Włochy można postawić także na wędrówki górskimi szlakami lub wypoczynek na plaży i kąpiel w morzu, a nawet relaks nad jeziorem. Najsłynniejszym jest jezioro Como i jezioro Garda. Coraz bardziej popularne są wycieczki objazdowe, w których to turyści mają możliwość odwiedzenia najpopularniejszych miast np. Rzym, Wenecję czy Mediolan, jednak Włochy oferują znacznie więcej. Planując wakacje warto rozważyć także te mniej popularne punkty, które sprawią, że urlop będzie nie tylko bardzo udany, ale też nie ucierpi mocno zawartość portfela.

Spokojny wypoczynek w Kalabrii. Ceny we Włoszech 2022

Kalabria to region leżący na południowej części Półwyspu Apenińskiego, gdzie można poznać prawdziwą włoską naturę m.in. wodospady, plaże, a także pozostałości architektury pozostawione przez Starożytnych Greków. Dla tych, którzy lubią wypoczywać z dala od zgiełku miasta Kalabria będzie idealnym miejscem, ponieważ na plażach nie ma tłoków i można liczyć na słoneczną pogodę. 

Turyści nie muszą się obawiać, że podczas urlopu w Kalabrii wydadzą więcej pieniędzy niż zakładali. Jak podaje portal Biznes.interia.pl, porcja pizzy kosztuje tam 5 euro, włoska zupa ok. 7 euro, tradycyjne śniadanie składające się z rogalika i kawy minimum 4 euro.

Kongres 590 - Bartosz Marczuk, PFR

Jakie obecnie są ceny we Włoszech? 

Będąc we Włoszech warto spróbować słynnych lodów, za które trzeba zapłacić średnio 4 euro. Podobne ceny mają Tiramisu i Cannoli. Kawa kosztuje minimum 1 euro w tanim barze, trochę więcej bo ok. 3 euro przyjdzie nam zapłacić w eleganckiej restauracji bądź kafejce. W celu zaoszczędzenia prostym sposobem jest robienie zakupów w lokalnych dyskontach np. Penny Market ewentualnie Conada czy Eurospin. Chleb pszenny kosztuje tam 1 - 2 euro, trochę mniej kosztuje bagietka. Za litr mleka turyści zapłacą ok. 2 euro, a za 10 jajek - 2,5 euro. Cena za 150 gram szynki w paczce wynosi mniej niż 3 euro, a makaron 1 euro. Oczywiście, im bliżej takich miast jak np. Rzym, czy Mediolan ceny mogą być nieco wyższe, jednak przy powszechnie panującej wysokiej inflacji zwiedzający muszą się z tym liczyć.

Sonda
Gdzie spędzasz wakacje 2022?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze