ZUS nie wypłaci emerytur i rent? Urzędnicy mówią dość!

2021-09-08 12:09
NBP, ZUS, Tauron, PGE, Energa, JSW, KGHM, LOT, PKP, Orlen, Lotos, Ruch, Inpost, CD Projekt, PKO BP, Pekao SA, Alior
Autor: Shutterstock

ZUS nie wypłaci emerytur i rent oraz innych świadczeń, a rekompensaty wypłacane przedsiębiorcom w ramach tarczy antykryzysowej staną pod znakiem zapytania? Już wkrótce ten czarny scenariusz może stać się faktem. Wypłata emerytur i rent zostanie zagrożona jeśli rząd nie weźmie pod uwagę oczekiwań urzędników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Którzy domagają się podwyżki 60 proc., bo taką przyznali sobie politycy.

ZUS wstrzyma wypłaty rent i emerytur oraz innych świadczeń? Takie zagrożenie stanie się realne jeśli dojdzie do bezterminowego strajku pracowników ZUS. Urzędnicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych żądają 60 proc. - Czarę goryczy przelała podwyżka płac o 60 procent dla parlamentarzystów – powiedział Piotr Szumlewicz, przewodniczący Zawodowego Związku Alternatywa dziennikarzom redakcji biznes na stronie RadioZET.pl. Urzędnicy ZUS narzekają na to, że podczas pandemii zostali obłożeni dodatkową pracą po godzinach i w weekendy, choć pensja, którą pobierają jest niewiele wyższa niż pensja minimalna. Jak czytamy w sekcji biznes na stronie RadioZET.pl związkowcy narzekają także na nepotyzm, ignorowanie przepisów BHP i niedobór sprzętu niezbędnego do pracy. Zapowiadają, że wstrzymają wypłaty wszelkich świadczeń. Piotr Szumlewicz zapewnił, że złożono już postulat podwyższenia wynagrodzeń o 60 proc. i jeśli do 14 września br. nie znajdą się środki na podwyżki związkowcy będą mogli zorganizować strajk ostrzegawczy.

WAŻNE ZUS zabierze najniższe emerytury? Prezes mówi o zmianach w prawie!

Ten zaś ma być sygnałem, że postulaty traktowane są poważnie. Do strajku ostrzegawczego może dojść już pod koniec września, a kiedy ten nie przyniesie efektu możliwe jest przystąpienie do bezterminowego strajku powszechnego.

Szara strefa branży minimalizuje się
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze