NBP, ZUS, Tauron, PGE, Energa, JSW, KGHM, LOT, PKP, Orlen, Lotos, Ruch, Inpost, CD Projekt, PKO BP, Pekao SA, Alior

i

Autor: Shutterstock

ZUS nie wypłaci emerytur i rent? Urzędnicy mówią dość!

2021-09-08 12:09

ZUS nie wypłaci emerytur i rent oraz innych świadczeń, a rekompensaty wypłacane przedsiębiorcom w ramach tarczy antykryzysowej staną pod znakiem zapytania? Już wkrótce ten czarny scenariusz może stać się faktem. Wypłata emerytur i rent zostanie zagrożona jeśli rząd nie weźmie pod uwagę oczekiwań urzędników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Którzy domagają się podwyżki 60 proc., bo taką przyznali sobie politycy.

ZUS wstrzyma wypłaty rent i emerytur oraz innych świadczeń? Takie zagrożenie stanie się realne jeśli dojdzie do bezterminowego strajku pracowników ZUS. Urzędnicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych żądają 60 proc. - Czarę goryczy przelała podwyżka płac o 60 procent dla parlamentarzystów – powiedział Piotr Szumlewicz, przewodniczący Zawodowego Związku Alternatywa dziennikarzom redakcji biznes na stronie RadioZET.pl. Urzędnicy ZUS narzekają na to, że podczas pandemii zostali obłożeni dodatkową pracą po godzinach i w weekendy, choć pensja, którą pobierają jest niewiele wyższa niż pensja minimalna. Jak czytamy w sekcji biznes na stronie RadioZET.pl związkowcy narzekają także na nepotyzm, ignorowanie przepisów BHP i niedobór sprzętu niezbędnego do pracy. Zapowiadają, że wstrzymają wypłaty wszelkich świadczeń. Piotr Szumlewicz zapewnił, że złożono już postulat podwyższenia wynagrodzeń o 60 proc. i jeśli do 14 września br. nie znajdą się środki na podwyżki związkowcy będą mogli zorganizować strajk ostrzegawczy.

WAŻNE ZUS zabierze najniższe emerytury? Prezes mówi o zmianach w prawie!

Ten zaś ma być sygnałem, że postulaty traktowane są poważnie. Do strajku ostrzegawczego może dojść już pod koniec września, a kiedy ten nie przyniesie efektu możliwe jest przystąpienie do bezterminowego strajku powszechnego.

Karpacz 2021 - Olgierd Cieślik: Szara strefa branży minimalizuje się
Sonda
Czy zatrudnieni w ZUS powinni więcej zarabiać?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze