SuperBiz nowoczesne technologie To już pewne – Nokia wraca do gry. Kiedy zobaczymy nowe telefony?

To już pewne – Nokia wraca do gry. Kiedy zobaczymy nowe telefony?

23.11.2016, godz. 11:36
Nokia D1C
foto: Archiwum

Nokia, niegdysiejszy gigant na rynku telefonów komórkowych, obecnie przebywa, jeśli przełożyć jej stan na język medyczny, w fazie śpiączki i to po śmierci klinicznej. Od miesięcy krążą pogłoski, że marka ma zostać z niej wybudzona. Do tej pory nie wiadomo jednak było, kiedy. Okazuje się, że nowe urządzenia sygnowane logo Nokii zobaczymy już w lutym 2017 r.

Do tej pory w mediach technologicznych przewijała się informacja, że nowe urządzenia Nokii zobaczymy jeszcze w tym roku. Serwis nokiapoweruser.com prezentuje jednak slajd z oficjalnej prezentacji, z którego wynika, że nowe modele smartfonów pod marką Nokia zostaną zaprezentowane w lutym 2017 r. podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie. Firma zarezerwowała już tam miejsce i potwierdziła, że w przyszłym roku pokaże klientom nowe urządzenia mobilne. Możliwe, że mogłyby one trafić do sprzedaży w kwietniu przyszłego roku.

ZOBACZ TEŻ: Historia wielkich marek. Dlaczego upadła Nokia

Wciąż nie jest pewne, jakimi specyfikacjami technicznymi będą mogły pochwalić się nowe urządzenia. Najprawdopodobniej będą to dwa nowe modele smartfonów o przekątnych ekranu wynoszących co najmniej 5,2 cala. Choć wcześniej mówiło się o tym, że mają być to urządzenia z niższej półki cenowej, wygląda na to, że Nokia zaprezentuje smartfony bardziej zaawansowane. Firmą odpowiedzialną za produkcję telefonów będzie HDM Global, która dysponuje prawami do marki Nokia. Nowe telefony powstaną najpewniej w fabrykach chińskiego Foxconna, który kojarzony jest przede wszystkim z produkcji iPhone’ów.

Źródła: nokiapoweruser.com, tabletowo.pl, next.gazeta.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: