Cyber Monday. Cyfrowy poniedziałek 2021. Co to jest i kiedy wypada?

2021-11-29 10:50
Cyber Monday. Cyfrowy poniedziałek
Autor: John MACDOUGALL / AFP / EAST NEWS Cyber Monday. Cyfrowy poniedziałek 2021. Co to jest i kiedy wypada?

Cyber Monday, inaczej cyfrowy poniedziałek, to wielkie święto robiących zakupy w sieci. W Cyber Monday sklepy internetowe kuszą klientów wyprzedażami, zniżkami i atrakcyjnymi promocjami. Skąd wzięła się nazwa Cyber Monday? Podpowiadamy, kiedy Cyber Monday wypada w 2022 roku, na jakie promocje, upusty oraz zniżki będą mogli liczyć klienci sklepów internetowych w Cyfrowy Poniedziałek 2022 oraz czym Cyber Monday różni się od popularnego Black Friday, w który od kilku lat obserwujemy boom zakupowy.

Cyber Monday 2021

Cyber Monday to święto promocji, okazji i wyprzedaży dla wszystkich, którzy robią zakupy w sklepach internetowych. Tego dnia można zrobić zakupy w internecie nawet do 70 proc. taniej niż zwykle. Polskim klientom doskonale znany jest Black Friday, czyli czarny piątek, w którym wielkie sieci handlowe znacząco obniżają ceny swoich towarów powodując boom zakupowy. Ale Cyber Monday, czyli cyfrowy poniedziałek to świeża tradycja na polskim rynku. Czym zatem jest cyfrowy poniedziałek. W rzeczywistości Cyber Monday ma wiele wspólnego z Black Friday tyle, że w czasie cyfrowego poniedziałku promocje, okazje, zniżki i wyprzedaże oferują głównie sklepy internetowe, zwłaszcza te mniejsze, które na co dzień nie są w stanie konkurować cenowo z wielkimi sieciami handlowymi. Warto więc pamiętać, kiedy wypada Cyber Monday w 2021 roku aby móc skorzystać z promocji i zakupić w sieci odzież, buty i wiele innych produktów w naprawdę okazyjnych cenach. Kiedy wypada Cyber Monday 2021? Cyfrowy poniedziałek 2021 przypada na 29 listopada. Black Friday zaś na 26 listopada. Już teraz niektóre z internetowych sklepów zapowiedziały zniżki, promocje i rabaty na swoje towary.

Czytaj też: Tańczące z promocjami. Gdzie tanio zrobisz zakupy!

Skąd wziął się Cyber Monday?

Cyber Monday inaczej zwany cyfrowym poniedziałkiem narodził się Stanach Zjednoczonych i przypada tam na pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia obchodzone w Stanach Zjednoczonych w czwarty czwartek listopada. Określenia Cyber Monday użyto w 2005 roku przy okazji gigantycznych promocji i wyprzedaży, które ogłosiły sklepy internetowe. Kilka lat później zauważono, że w Cyber Monday wzrosła sprzedaż towarów także w Ameryce Południowej, Europie Zachodniej oraz Japonii. To jednak Amerykanie wiodą prym w wydawaniu pieniędzy w Cyber Monday. W 2006 roku mieszkańcy USA w cyfrowy poniedziałek wydali 610 mln dolarów, cztery lata później było to 1,4 mln dolarów a w 2013 roku aż 2 miliardy dolarów.

Tańczące z promocjami 04.11.2021

Co kupujemy w Cyber Monday?

Na co wydano te gigantyczne pieniądze podczas Cyber Monday? Okazało się, że w cyfrowy poniedziałek klienci sklepów internetowych w Stanach Zjednoczonych najchętniej kupują ubrania oraz buty. To ogromna różnica między Cyber Monday, a Black Friday. W czarny piątek konsumenci wydają oszczędności najczęściej na urządzenia elektroniczne: komputery, telewizory, telefony komórkowe, laptopy, czy tablety. Oczywiście nie oznacza to, że w Cyber Monday nie można taniej kupić elektroniki. Promocje i wyprzedaże w Cyber Monday dotyczą wszystkich towarów i z roku na rok są coraz atrakcyjniejsze, bo stale przybywa osób polujących na wielkie okazje.

WAŻNE: Zamknięcie galerii handlowych jeszcze w listopadzie?

Poza okazją dla klientów sklepów internetowych Cyber Monday ma też zalety dla sprzedających. Poza wzmożonym ruchem w interesie i większym zarobkiem Cyber Monday to świetna okazja do przewietrzenia magazynów przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia i kolejnym szaleństwem zakupowym.

Sonda
Szykujesz się na tegoroczny Black Friday?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze