Tomasz ZImoch

i

Autor: archiwum prywatne Tomasz ZImoch

Był LEGENDĄ komentatorów sportowych i dziennikarzy. Odszedł przez PiS. Tak dziś żyje Zimoch

2021-06-07 15:31

Robert Lewandowski, Kamil Stoch, Mariusz Pudzianowski - oni wszyscy i wielu innych Polaków mogło z zapartym tchem śledzić wydarzenia sportowe dzięki Tomaszowi Zimochowi. Przez lata wybitny dziennikarz i komentator sportowy Polskiego Radia, po swoich krytycznych uwagach o Trybunale Konstytucyjnym, Sądzie Najwyższym oraz zmianach kadrowych w swojej redakcji został "łagodnie" wyrzucony - najpierw zawieszenie, po którym sam Zimoch rozwiązał umowę o pracę. Choć później pracował dalej dla innych redakcji, jak Radio Zet czy TVN24, ostatecznie został... politykiem. Dziś Zimoch jako poseł Koalicji Obywatelskiej z koła Polska 2050 ujawnia swój majątek.

Tomasz Zimoch. Każdy fan sportu w Polsce zna to nazwisko. Ileż wrażeń zawdzięczamy temu człowiekowi, ileż razy z piekła wiózł nas Tomasz Zimoch do nieba, jak w pamiętnym meczu Widzew Łódź kontra Brondby IF, krzycząc do mikrofonu "Panie Turek, niech pan tu kończy to spotkanie". Niestety dla niego, po 38 latach to Polskie Radio postanowiło skończyć jego spotkanie z tamtą redakcją. Chociaż jeszcze później pracował w dziennikarskim fachu, ostatecznie Zimoch postanowił wesprzeć Koalicję Obywatelską i został posłem na Sejm RP.

ZOBACZ: Posłanka PiS zrobiła publicznie coś nieprzyzwoitego. Teraz ujawniła, ile dostała pieniędzy. Była gwiazdą TVP

Dziś Tomasz Zimoch ujawnia jakiego dorobił się majątku i ile zarabia jako poseł. Oszczędności? Niemal 500 tys. złotych. Papiery wartościowe i obce waluty? Kolejne 400 tys. złotych. Nieruchomości Tomasza Zimocha to dwa mieszkania warte łącznie 870 tys. złotych. W przypadku zarobków Zimoch nie "drenuje" portfela podatnika. Pobiera dietę poselską, owszem, w wysokości ponad 30 tys. złotych, ale zarabia w Westa Druk, otrzymując przeszło 145 tys. złotych, czyli ok. 12 tys. złotych miesięcznie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Strajk pielęgniarek. Ile tak naprawdę zarabia pielęgniarka w Polsce?

Sonda
Czy najbogatsi powinni płacić wyższy podatek?

W przypadku lokomocji Zimoch ma w czym wybierać. Citroen C4 Grand Picasso z 2017 roku, skuter Honda Forza z 2015 roku i Citroen C3 Aircross. Niestety - były dziennikarz ma też długi. Do spłaty wciąż mu pozostało ponad 70 tys. franków szwajcarskich, czyli ok. 280 tys. złotych.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Do policji zda nawet przedszkolak. Test sprawnościowy to fikcja?

Strajk pielęgniarek w Siedlcach

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze