Wieża kontrolna

i

Autor: SHUTTERSTOCK Dziś dalszy ciąg rozmów z kontrolerami ruchu lotniczego

Czy kontrolerzy ruchu lotniczego dogadają się z PAŻP?

2022-04-27 5:01

W środę odbędzie się kolejna tura rozmów kierownictwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego - przekazała PAP rzeczniczka PAŻP Agata Król. Omawiane mają być kwestie Regulaminu Pracy i Regulaminu Wynagradzania. Dodano, że we wtorek pracodawca przedstawiał wyjaśnienia do przygotowanej przez siebie w oparciu o propozycje Strony Społecznej symulacji kosztowej.

Jak poinformowała Król, w środę kontynuowane będzie omawianie kwestii Regulaminu Pracy oraz Regulaminu Wynagradzania. Dodała, że rozmowy prowadzone są w sposób merytoryczny w atmosferze wzajemnego szacunku. Negocjacje PAŻP z przedstawicielami ZZ KRL dotyczące m.in. bezpieczeństwa, regulaminu pracy oraz wynagradzania toczą się od kilku tygodni.

We wtorek prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson informował, że przy braku porozumienia między PAŻP a kontrolerami ruchu lotniczego, nie będzie kasowania rejsów tranzytowych nad Polską, ani rejsów do portów regionalnych. Dodał, że wąskie gardło to Lotnisko Chopina i Modlin, gdzie liczba operacji będzie musiała być zmniejszona z 500 do 180. Skrócony będzie też czas pracy lotnisk.

Samolot z uchodźcami przyleciał do Wrocławia

Ciągłe negocjacje

Od kilku tygodni toczą się negocjacje kierownictwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego dotyczące m.in. bezpieczeństwa, regulaminu pracy oraz regulaminu wynagradzania.

PAŻP jest jedyną w kraju instytucją szkolącą i zatrudniającą kontrolerów ruchu lotniczego. Pełnią oni służbę przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze