Ateny/Grecja

i

Autor: Shutterstock Masz mały budżet, ale marzysz o urlopie za granicą? Oto najtańsze kierunki!

Tanie wakacje za granicą? Sprawdź najtańsze kierunki na urlop w 2022 roku

2022-05-21 14:05

Tanie wakacje za granicą są możliwe. Wczasowicze mogą skorzystać z wycieczek last minute, oferowanych przez biura podróży, ale nie jest to jedyna opcja. Tani urlop można zaplanować również na własną rękę. Dla tych, którzy marzą o wakacjach za granicą, ale chcą zaplanować go z większym wyprzedzeniem i martwią się o swój budżet, istnieją ciekawe pod względem krajobrazów i architektury destynacje, które można odwiedzić nie wydając przy tym majątku.

Tani urlop w Europie. Popularne kierunki

Jednym z najpopularniejszych miejsc, gdzie można wypocząć za rozsądne cenę jest Bułgaria. Słynie ona przede wszystkim z ponad 300 km wybrzeża, wzdłuż którego ciągną się piaszczyste plaże, będące jednymi z najpiękniejszych na świecie. Można zwiedzić także liczne zabytki i malownicze krajobrazy. Najważniejszą jednak kwestią są ceny. Za nocleg można zapłacić już od ok 30 zł za osobę, obiad na mieście minimum 20 zł. Dla zwolenników all inclusive, ceny wycieczek zaczynają się od ok. 1300 zł za kilka dni z już wliczonym transportem.

Dużo do zaoferowania ma także Albania. Do jej zalet można zaliczyć m.in. smaczną kuchnię i zachwycającą przyrodę. Odnajdą się zarówno ludzie młodzi jak i rodziny z dziećmi czy starsi. Koszt noclegu dla jednej osoby wynosi minimum 100 zł. Za obiad na mieście przyjdzie nam zapłacić minimum 20 zł za posiłek. 1-tygodniowa wycieczka all inclusive z biura podróży w cenie od 2000 zł. 

Chorwacja od lat jest często wybieranych miejscem podróży. Turystów przyciąga krystaliczną wodą, ciekawymi, ale kamienistymi plażami, nieco egzotyczną przyrodą, wspaniałymi krajobrazami i miasteczkami. Za wycieczkę all inclusive zapłacimy ok 1400 zł na 1 tydzień. Planując podróż we własnym zakresie przyjdzie nam zapłacić ok 100 zł za nocleg dla jednej osoby, obiad w restauracji może nas wynieść ok 30 zł.

Tanie wycieczki objazdowe 

Dobrym pomysłem na urlop za granicą są wycieczki objazdowe, podczas których możemy zwiedzić kilka najciekawszych miast w danym kraju. Położenie Włoch jest o tyle korzystne, że w ciągu kilku dni możemy zwiedzić nie tylko malownicze miasteczka, ale też wybrzeża z plażami, jeziora, a nawet góry. Biura podróży oferują kilku, a nawet kilkunastodniowe wycieczki objazdowe. Ceny takich podróży zaczynają się już od 1000 zł za osobę. 

Najtańsze wakacje w 2022 roku

Wakacje za granicą w korzystnej cenie

Grecja co rok przyjmuje mnóstwo turystów z każdego zakątka świata. Powodem tego są korzystne ceny, bardzo dobra pogoda i oczywiście krajobrazy. Dla tych, którzy podczas urlopu marzą o wypoczynku nad plażą i niekoniecznie chcą go spędzać w sposób aktywny, polecanym kierunkiem jest Grecja. Wycieczka all inclusive w hotelu 3 i 4-gwiazdkowym wyniesie nas minimum 1800 zł za kilka dni.

Wysokie ceny nad Morzem Bałtyckim. Zaplanuj urlop za granicą!

Wielokrotnie do mediów docierały opinie turystów na temat gigantycznych nieraz cen nad polskim Morzem Bałtyckim. Co sezon przyszli urlopowicze mają też ogromny kłopot ze znalezieniem noclegu z powodu ich małej dostępności. Powodem jest popularność północnej części Polski, jako miejsce do letniego wypoczynku. Jednak mimo to, ceny potrafią przyprawić o ból głowy. Ich wysokość zależy m.in. od lokalizacji hotelu, ale też różnych udogodnień. Dobrym sposobem, aby zaoszczędzić na noclegu jest wynajęcie domku dla większej grupy podróżujących. Cena takiego domku zaczyna się od ok 200 zł za dobę. W przypadku, gdy zależy nam na lokalizacji blisko plaży, wtedy będziemy musieli zapłacić ok aż 700 zł za dobę, jest to oczywiście cena minimalna, a i liczba osób, które będą mogły w nim nocować będzie się wahać od 3 - 5.

Sonda
Wolisz wakacje za granicą, czy w Polsce?
Najnowsze