UOKiK zgodził się na fuzję Orlen-PGNiG. W Polsce powstanie multienergetyczny gigant

i

Autor: EAST NEWS UOKiK zgodził się na fuzję Orlen-PGNiG. W Polsce powstanie multienergetyczny gigant

Tańszy gaz dla firm przedłużony. PGNiG podało termin

2022-04-01 12:29

PGNiG wprowadza kolejną obniżkę cen gazu dla biznesu, tym razem do 30 kwietnia br. o 15 proc. od cen określonych w cenniku w okresie od 1 kwietnia 2022 r. do 30 kwietnia 2022 r. - poinformował w piątek PGNiG Obrót Detaliczny. To kolejna od 14 stycznia br. redukcja cen gazu dla biznesu; wówczas zmniejszono je o 25 proc. Od 1 lutego br. wprowadzono kolejną obniżkę: nowe ceny były o 35 proc. niższe od tych sprzed 14 stycznia br.

Jak poinformowało PGNiG OD, obniżka dotyczy ceny netto paliwa gazowego bez akcyzy, obniżką są objęci automatycznie wszyscy Odbiorcy podlegający rozliczeniom za pobrane paliwo gazowe na podstawie cen określonych w zmienionym cenniku, w okresie obowiązywania obniżki. Skorzystanie z obniżki nie wymaga od Odbiorców podjęcia jakichkolwiek działań, a ceny uwzględniające obniżkę będą automatycznie stosowane przez sprzedawcę w rozliczeniach z odbiorcami - podkreśliła w piątek spółka.

 Czytaj również: Z tych produktów korzystają miliony Polaków. A zyski płyną prosto do państwa Putina

PGNiG OD zastrzega, że obniżka nie obejmuje odbiorców rozliczających się na podstawie cen innych niż wynikające z cennika "Gaz dla Biznesu" nr 9, określonych w zawartych czasowych aneksach lub przyjętych ofertach specjalnych.

Co, jeśli nie gaz? Jakie ogrzewanie wybrać

Spółka dodaj, że do 30 kwietnia 2022 r. to 15 proc. – od cen określonych w cenniku w okresie od 1 kwietnia 2022 r. do 30 kwietnia 2022 r. Obniżka obowiązuje nie dłużej niż do zmiany cennika lub zastąpienia go nowym cennikiem.  To kolejna od 14 stycznia br. redukcja cen gazu dla biznesu w PGNiG OD; wówczas zmniejszono je o 25 proc. Od 1 lutego br. wprowadzono kolejną obniżkę: nowe ceny były o 35 proc. niższe od tych sprzed 14 stycznia br.

Czytaj również: Kompromitacja francuskiego biznesu. Leroy Merlin idzie w zaparte!

Sonda
Kto ponosi odpowiedzialność za wysokie podwyżki cen energii i gazu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Tekst sponsorowany