Bosak i Kukiz mają przechlapane

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express, Tomasz RAdzik/Super Express

Dramat Bosaka i Kukiza! Muszą to zrobić, albo odejdą z Sejmu

2021-01-12 15:20

Krzysztof Bosak i Paweł Kukiz. Co łączy tych panów? Poza tym, że Bosak i Kukiz to celebryci (pierwszy występował w "Tańcu z gwiazdami", drugi to wręcz legenda polskiej sceny muzycznej), każdy z nich jest posłem, lubią narodowe barwy, to też żaden z nich nie skończył szkoły wyższej. Ci, którzy decydują przy głosowaniach w Sejmie o sprawach studentów i doktorów nauk sami nigdy nie otrzymali stopnia naukowego poza maturą. Co najgorsze, Polacy jasno dali do zrozumienia, co myślą o takim "braku kompetencji" Krzysztofa Bosaka i Pawła Kukiza. Posłowie otrzymali od obywateli ultimatum.

Chociaż Paweł Kukiz jest dużo starszy od Krzysztofa Bosaka, to ten drugi wcześniej zasiadał w Sejmie. W tym czasie też jeszcze brał udział w show TVN "Taniec z gwiazdami", a Kukiz spokojnie śpiewał na estradach swoje przeboje. Dopiero później weterana sceny muzycznej wzięło na poważną politykę i wszedł do niej z przytupem. W wyborach prezydenckich 2015 Kukiz dostał ponad 3 miliony głosów, a w parlamentarnych jego ugrupowaniu, w tym także jemu, udało się wejść do Sejmu. Bosak w tym czasie wracał do czynnej polityki, by w 2019 roku powrócić do sejmowych ław. Tak oto spotkało się... dwóch ludzi bez studiów.

ZOBACZ: Kim jest Sebastian Pitoń, lider buntu przedsiębiorców? Własne królestwo, pandemia to kłamstwo, Krzysztof Bosak w tle

Krzysztof Bosak jak i Paweł Kukiz nie mają wyższego wykształcenia. Jeden wolał skupić się na politycznej karierze, inny w tym czasie był rozchwytywanym muzykiem. Chociaż każdy z nich zaczął studia, nawet kilkukrotnie, nie ukończyli żadnego kierunku. Dziś zaś zarówno Bosak jak i Kukiz mogą zasiadać w sejmowych komisjach, decydować o szkolnictwie wyższym czy sprawach absolwentów uczelni lub kandydatów na studia, czyli maturzystów. Czy to uczciwe?

SPRAWDŹ: Premiera filmu Latkowskiego "Taśmy Amber Gold". Gdzie i o której oglądać dokument?

Sonda
Czy uważasz, że rząd powinien znieść wiek emerytalny zastępując go stażem pracy?

Polacy dość jednogłośnie powiedzieli, że nie. "Super Express" i "Super Biznes" zapytał swoich czytelników, co uważają o wykształceniu posłów. 62 proc. z głosujących uznało, że poseł powinien mieć wyższe wykształcenie. 32 proc. czytelników stwierdziło, że nie jest to konieczne, a 6 procent nie miało zdania.

Gdyby taka ustawa została wprowadzona oznaczałaby, że Krzysztof Bosak i Paweł Kukiz nie mogą ubiegać się o reelekcję. Szybkie skończenie zaocznej szkoły, albo koniec marzeń o polityce.

Przypomnijmy, że do Sejmu kandydować mogą obywatele, którzy posiadają czynne prawo wyborcze i którzy najpóźniej w dniu wyborów kończą 21 lat. Do parlamentu nie może startować ktoś, kto jest np. pozbawiony praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu, pozbawiony praw wyborczych prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu, ubezwłasnowolniony prawomocnym orzeczeniem sądu, czy skazany prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Ksiądz dyktuje sobie stawki za kolędę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze