SuperBiz nowoczesne technologie EXPO 2017 w Kazachstanie. Tak wygląda obłędna wystawa [GALERIA]

EXPO 2017 w Kazachstanie. Tak wygląda obłędna wystawa [GALERIA]

03.07.2017, godz. 15:56
EXPO Kazachstan
foto:

W stolicy Kazachstanu Astanie od 10 czerwca trwa wielka światowa wystawa EXPO 2017. Nie mogło tam, rzecz jasna, zabraknąć naszego kraju. Polski pawilon należy do najbardziej zachwycających konstrukcji na EXPO. Polska prezentuje się na wystawie pod hasłem „Poland: creative people, smart energy” (Polska: kreatywni ludzie, mądra energia).

Polska ekspozycja mieści się w jednym z centralnie ustawionych pawilonów. Nasza wystawa ma niemal 400 m kw. powierzchni. Jak czytamy na oficjalnej stronie wydarzenia, „przestrzenna konstrukcja polskiej ekspozycji w nowoczesny, multimedialny sposób prezentuje, jak umiejętnie łączymy tradycyjne rozwiązania energetyczne ze współczesną myślą technologiczną i troską o środowisko naturalne. W polskiej prezentacji przeplatają się trzy główne wątki: rewitalizacja, zalesianie oraz czyste technologie węglowe”.

ZOBACZ TEŻ: Kazachstan polską bramą do Azji?

Goście polskiej wystawy podróżują po pawilonie tzw. ścieżką zwiedzania. Mogą obejrzeć umiejętne połączenie dwóch, wydawałoby się, skrajnie różnych motywów przewodnich, czyli strefy „las” i „technologie”. Już na wejściu goście są witani powierzchnią tafli z wygrawerowanym godłem, która pokryta jest ogniwem opartym na perowskicie. Dzięki temu energia zebrana z otoczenia wykorzystywana jest do podświetlenia tafli!

„Całość strefy opracowana jest scenograficznie tak, aby stworzyć wrażenie przebywania w estetycznej przestrzeni, której pierwotną inspiracją było wnętrze kopalni, ale zaadaptowane tak, by finalnie wywoływać u zwiedzających wrażenie nowoczesności i elegancji wnętrza” - tłumaczą organizatorzy polskiej wystawy. Ważnym jej elementem jest opowieść o polskim czarnym złocie, czyli węglu.

ZOBACZ TEŻ: EXPO 2015. Wzrósł apetyt na Polskę

Zwiedzający mogą poznać ciekawe informacje o tzw. węglu błękitnym oraz grafenie. W dalszej części wystawy goście wkraczają do strefy „lasu”. Dominuje tu oczywiście kojący zielony kolor, organizatorzy zadbali nawet o to, by temperatura była nieco niższa niż strefie technologii! Można tu odpocząć w specjalnej strefie relaksu. „Ostatni etap zwiedzania to strefa „Regiony”. Pokazujemy tu odwiedzającym piękno i różnorodność Polski – goście mogą zobaczyć krótkie spoty promujące każde z polskich województw” - czytamy na stronie wydarzenia. Zdjęcia z wystawy EXPO obejrzycie w galerii nad niniejszym tekstem. Z wizualizacjami polskiego pawilonu można się z kolei zapoznać tutaj >>>

Źródło: expo.gov.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: