Wypłaty dodatkowego 500 plus już od sierpnia! Rusza rejestracja wniosków!

2020-07-22 7:17 WSB
Program Rodzina 500 plus
Autor: Fot. Pixabay.com Program "Rodzina 500 plus"

Nowe 500 plus, czyli Polski Bon Turystyczny to wypoczynkowe świadczenie dla rodzin i wsparcie finansowe dla branży turystycznej. Kolejny program socjalny PiS ma pomóc zmniejszyć skutki pandemii COVID-19. Już teraz rusza rejestracja na nowe 500 plus zarówno dla rodzin, które chcą otrzymać bon turystyczny, jak i przedsiębiorców, którzy chcą wziąć udział w rządowym programie. Jak dostać bon turystyczny? Kiedy wypłaty bonu turystycznego? Kto może skorzystać z nowego 500 plus? Sprawdź!

Polski Bon Turystyczny, nazywany nowym 500 plus lub 500 plus na wakacje, to rządowe wsparcie turystyczne dla rodzin i całej branży wypoczynkowej. Dodatkowe 500 złotych na wakacje ma trafić do 2,4 mln rodzin i 6 mln dzieci. Bon turystyczny funkcjonować będzie do 31 marca 2022 roku. Co jednak ważne, za nowe 500 plus zapłacimy tylko za usługi turystyczne realizowane na terenie Polski i zarejestrowane w Polskiej Izbie Turystyki.

ZOBACZ: Dramat w polskich szpitalach NFZ! TEGO nie da się OPISAĆ! Każą TO JEŚĆ pacjentom [ZDJĘCIA]

Nabór przedsiębiorców, którzy chcą wziąć udział w programie Polski Bon Turystyczny rusza 23 lipca 2020 roku. Rodzice chętni na nowe 500 plus mają mieć możliwość rejestracji od 31 lipca 2020 roku. Jak otrzymać bon turystyczny? Wszystko odbędzie się za pomocą specjalnego systemu, po zalogowaniu do którego otrzymamy nasz numer bonu, czyli dostęp do nowego 500 plus.

SZOK! Syn Zenka Martyniuka będzie SPRZĄTAŁ TOALETY I ULICE . Nowe zajęcie Daniela M.

- Bon to forma płatności elektronicznej, więc nie będzie wymieniany na gotówkę. W pierwszej kolejności pracujemy nad profilem dla uprawnionych na PUE. Tam będzie taka zakładka, gdzie trzeba będzie bon aktywować – wyjaśnia dla portalu money.pl prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. - Jeżeli wykonamy te proste czynności, to jedziemy na wakacje. Przyjeżdżamy do podmiotu turystycznego, okazujemy specjalny numer i kod autoryzacyjny, który przyjdzie SMS-em. Nie prowadzimy identyfikacji tych podmiotów, od tego jest Polska Organizacja Turystyczna. Te podmioty będą się logować na naszej platformie, ale weryfikacją zajmie się POT.

Polski Bon Turystyczny ma zacząć funkcjonować od 1 sierpnia 2020 roku.

Wakacje w Toruniu można spędzić w Piernikowym Miasteczku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze