Będzie NOWE 500 plus w 2021? PiS zapłaci w tych miastach

2020-07-16 5:41 WSB
Rodzina
Autor: Shutterstock Rodzina

500 plus 2021 ruszy wcześniej niż zwykle. Wnioski o wypłaty świadczeń rodzinnych przyjmowane będą już od 1 lutego 2021 roku. Podobnie jak obecnie, 500 plus nie będzie miało kryterium dochodowego, więc wypłacane będzie na każde dziecko. PiS jednak chce kontynuować politykę prorodzinną i przeznacza kolejne miliony złotych na projekty mające zachęcić do zakładania rodziny. Czy wśród nich znajdzie się nowe 500 plus? Zobacz, gdzie ruszą nowe programy finansowane przez PiS.

Program 500 plus 2021 przez zmiany będzie funkcjonował w nowych terminach. Osoby chcące otrzymać wsparcie w postaci świadczenia rodzinnego będą mogły składać wnioski od 1 lutego 2021 roku drogą elektroniczną, a od 1 marca 2021 roku drogą tradycyjną. Zasady działania programu Rodzina 500 plus jednak się nie zmienią, a więc beneficjenci nie mają co liczyć na zwiększenie wypłat jak przy waloryzacji emerytur 2021. PiS jednak zdaje sobie sprawę, że 500 plus jest motorem napędowym ich rządów, a do tego program nie spełnił swojej podstawowej funkcji. 500 plus miało zwiększyć dzietność Polaków… nie udało się.

ZOBACZ KONIECZNIE! Nowe zarobki nauczycieli! Ile zarabia się w szkole?

Teraz PiS znowu inwestuje w rodzinę dając łącznie 6 mln złotych na projekty, mające zachęcać Polaków do bycia prorodzinnym, w tym być może i nowej, innej formy 500 plus. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozstrzygnęło konkurs „Po pierwsze Rodzina!”, w którym udział wzięły organizacje pozarządowe – fundacje, stowarzyszenia, organizacje kościelne czy spółdzielnie socjalne. Na „nowe 500 plus” rząd przeznaczył dla zwycięzców konkursu od 50 tys. do nawet 1,5 mln złotych.

TO CIĘ ZAINTERESUJE: Szczepionka na koronawirusa CORAZ BLIŻEJ. Jest REAKCJA u wszystkich pacjentów

- Traktujemy ten program jako ważny element polityki prorodzinnej – stwierdziła wiceminister rodziny Barbara Socha. - Wybraliśmy różne projekty, głównie ogólnopolskie. Stawialiśmy też nacisk na to, żeby te projekty były kreatywne. Wśród zwycięskich propozycji znalazły się też lokalne inicjatywy – dodała i zauważyła, że dzisiaj społeczeństwo nie rozumie inwestowania państwa w rodzinę: - Najlepszym tego przykładem jest np. nazywanie programów typu „500 plus” rozdawnictwem. Jeżeli popatrzymy na polityki rodzinne w różnych krajach, szczególnie w Europie Zachodniej, to są to bardzo powszechnie, od wielu lat stosowane instrumenty i nikt tego tak nie nazywa. To jest transfer finansowy do rodzin, które ponoszą ogromne koszty związane z wychowywaniem dzieci - podsumowała Socha.

Charytatywny rajd dla Hani

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Gdzie trafi rządowe dofinansowanie? Oto lista zwycięzców konkursu:

Nowe 500 plus 2021? PiS będzie płacił za założenie rodziny. Wiemy, kto dostanie pieniądze i gdzie!
Autor: MRPiPS
Nowe 500 plus 2021? PiS będzie płacił za założenie rodziny. Wiemy, kto dostanie pieniądze i gdzie!
Autor: MRPiPS
Najnowsze