Daniel Obajtek

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express Daniel Obajtek

Obajtek i pomoc psychologiczna. Tak będzie leczył Orlen

2021-07-01 15:36

Daniel Obajtek otwiera gabinety psychologiczne? Grupa Orlen chce pomóc swoim pracownikom. Chodzi o wsparcie psychologiczne dla osób, które go potrzebują w związku z sytuacjami zawodowymi, jak obecna pandemia koronawirusa, izolacja, zdarzenia losowe czy praca zdalna. Orlen, którego prezesem jest Daniel Obajtek, pomoc oferować ma pracownikom spółki i podmiotów jej grupy kapitałowej.

PKN Orlen wyjaśnił, iż celem projektu jest wdrożenie "benefitu wsparcia psychologicznego" dla pracowników płockiego koncernu oraz spółek Grupy Kapitałowej Orlen. "Na podstawie otrzymanych odpowiedzi wybierzemy firmy, z którymi będziemy prowadzić dalsze rozmowy w ramach kolejnych etapów postępowania ofertowego" - przekazała spółka w zapytaniu "Przegląd rynku dostawców programu wsparcia psychologicznego dla pracowników".

UWAGA! Jesteś na L4? Mogą zabrać CAŁĄ wypłatę

Według PKN Orlen, oferowane usługi miałyby obejmować m.in. działania z zakresu wsparcia psychologicznego pracowników "w trudnych sytuacjach zawodowych związanych m.in. z pandemią, izolacją, pracą zdalną, zagrożeniem utracenia pracy, zmianą charakteru pracy i wykonywanych zadań, zdarzeniami losowymi oraz pomoc w problemach na styku życia zawodowego i osobistego".

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Posłowie kłamią w oświadczeniach majątkowych? Porażające wyniki kontroli NIK

PKN Orlen podkreślił w ogłoszeniu, iż "celem projektu jest holistyczne podejście do potrzeb pracowników i wzrost ich dobrostanu" poprzez udostępnienie oferty wsparcia psychologicznego w trudnych sytuacjach zawodowych i osobistych, a także wzmacnianie pozytywnego wizerunku płockiego koncernu jako pożądanego pracodawcy.

Sonda
Czy uważasz, że L4 powinno być w pełni płatne dla wszystkich, nie tylko dla wybranych grup?

Jak wspomniano w zapytaniu, rozważane są trzy modele współpracy z przyszłym dostawcą usługi wsparcia psychologicznego: w formie rabatów dla pracowników - pracownik sam finansuje usługę, usługa jest współfinansowana przez pracodawcę oraz usługę finansuje pracodawca.

ZOBACZ TAKŻE: Nie masz szczepienia, nie wejdziesz do pracy! Szokujący pomysł zmian w prawie

W opublikowanej dokumentacji PKN Orlen podał, iż odpowiedź na zapytanie powinna zawierać m.in. propozycję realizacji usługi wsparcia psychologicznego dla pracowników spółki i podmiotów jej grupy kapitałowej w całej Polsce i poza jej granicami oraz informację o szacunkowej liczbie pracowników, którzy w ciągu miesiąca mogliby korzystać ze wsparcia.

Jak zaznaczył płocki koncern, w odpowiedzi powinny znaleźć się też informacje o zróżnicowanych formach wsparcia psychologicznego, możliwości wsparcia także dla członków najbliższej rodziny pracowników oraz informacje o formułach konsultacji psychologicznych uzależnionych od potrzeby, jak np. konsultacje telefoniczne, on-line, czy też spotkania video lub w gabinecie. (PAP)

Protest ratowników medycznych w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze