festiwal kuchni ukraińskiej

i

Autor: Materiały prasowe festiwal kuchni ukraińskiej

Smaki Ukrainy

Promocje w Carrefour. Trwa tydzień kuchni ukraińskiej

2022-08-24 14:05

Ponad 200 oryginalnych produktów prosto z Ukrainy czeka na klientów sklepów Carrefour w całej Polsce w ramach rozpoczętego właśnie tygodnia kuchni ukraińskiej. Możemy kupić smakowite produkty i dodatkowo wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów.

Dni kuchni ukraińskiej w Carrefour

W sklepach sieci Carrefour trwa tydzień kuchni ukraińskiej. Akcja zbiega się czasowo z wyjątkowym świętem Dnia Niepodległości Ukrainy, które przypada na 24 sierpnia. W sklepach pojawiły się charakterystycznie udekorowane ekspozycje, na których klienci znajdą nawet 200 produktów z kategorii napoje, słodycze, sosy, przekąski, marynowane warzywa, kawa, kasze, płatki i makarony zza naszej wschodniej granicy.

Zobacz też: Uniqlo wchodzi do Polski. "Japońska Zara" otworzy swój pierwszy sklep w Warszawie

Możemy kupić typowe dla ukraińskiej gastronomii pozycje takie jak idealny do mięs sos adżyka po kaukasku od firmy Veres, kawior znanej ukraińskiej marki Steinhauer z kabaczka, a nawet suszony dorsz w paskach z firmy Ikroff. 

Tańczące z Promocjami 18.08.22

O kuchni ukraińskiej

Polacy coraz częściej eksperymentują w kuchni, przygotowując pyszne dania kuchni włoskiej, meksykańskiej czy azjatyckiej. Tymczasem wschodnia Europa, w tym ukraińska gastronomia, skrywa jeszcze wiele niespodzianek, których warto spróbować. Najbardziej kojarzącym się z Ukrainą daniem jest barszcz ukraiński. Jednak, kiedy dla Polaków barszcz oznacza zupę z buraków, w Ukrainie pod tą nazwą kryje się wiele potraw, a w każdym regionie można spotkać różne jego warianty. Najczęściej do jego przygotowania stosuje się słoninę, kapustę, pomidory oraz czosnek. Tych produktów nie zabraknie na targu świeżości w Carrefour.

Gleby Ukrainy uznawane są za jedne z najbardziej urodzajnych na świecie. Dlatego w ukraińskich potrawach tak dużo jest zbóż, chleba, kaszy i warzyw takich jak ziemniaki, buraki, kapusta, marchew, dynia, a także grzyby. Z takich produktów powstają na przykład ukraińskie pierogi jak pielmieni przypominające uszka czy warenyky w kształcie półksiężyca, z nadzieniem w postaci ziemniaków, smażonej cebuli, mięsa mielonego, kapusty, twarogu czy grzybów.

Solidarność Carrefour z Ukrainą

Klienci Carrefour będą mogli nie tylko spróbować wyśmienitych smaków kuchni ukraińskiej, ale również pośrednio wspomóc naszych wschodnich sąsiadów. W wybranych sklepach można kupić dodatkowo wyjątkowe zabawki od firmy Mattel. Całkowity dochód ze sprzedaży wybranych rodzajów lalek Barbie oznaczonych symbolem niebiesko-żółtego serca, zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z Ukrainy. Carrefour aktywnie angażuje się również we wsparcie dla uchodźców znajdujących się na terenie naszego kraju, współpracując z fundacjami oraz stowarzyszeniami takimi jak Fundacja “Ocalenie”, Polski Czerwony Krzyż czy PAH.

Sonda
Czy wierzysz, że Ukraina wygra wojnę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze