Testy

i

Autor: Pixabay.com

Test na COVID-19 w LIDL i Carrefour! Od kiedy? Za ile?

2021-03-17 12:09

Testy na przeciwciała koronawirusa pojawią się w kolejnych znanych sieciach handlowych. Testy serologiczne trafią niebawem do sklepów Carrefour oraz Lidl. Jako pierwsza do swojej oferty takie testy wprowadziła sieć dyskontów Biedronka. Zobacz, kiedy i za ile dostaniesz wspomniane produkty.

Pandemia koronawirusa nie ustępuje. Trzecia fala przybiera na sile, dlatego znane sieci handlowe odpowiadają na potrzeby obywateli i poszerzają swój asortyment o testy na koronawirusa. Mowa o testach, które wykrywają przeciwciała SARS-COV-2, które możemy dostać już nie tylko w aptekach, ale także w znanych dyskontach, czy na lotniskach. Taki test pozwoli nam sprawdzić, czy chorowaliśmy w ostatnich tygodniach, ale warto pamiętać, że wynik, jaki uzyskamy przez test, też jest obarczony błędem. 15 marca do swojej oferty testy na COVID-19 najpierw wprowadziła Biedronka. Test Primacovid przeznaczony jest do użytku domowego, a jego skuteczność – zgodnie z informacją producenta – szacuje się na 98 proc. Test w Biedronce kosztuje 49,99 zł. Na sprzedaż testów na koronawirusa zdecydowały się również sklepy Carrefour oraz Lidl. Zainteresowanie testami serologicznymi okazało się na tyle duże, że istnieje pewna szansa, że sieci handlowe zdecydują się też za jakiś czas na sprzedaż testów umożliwiających wykrycie zakażenia. Zobacz, co wiemy na temat nowego asortymentu w popularnych dyskontach. 

ZOBACZ: Lidl w tarapatach. Na mieście pokazały się szkalujące sieć bannery

Kiedy testy na koronawirusa będą dostępne we francuskiej sieci sklepów Carrefour? - Obecnie szukamy odpowiednich ofert na rynku - poinformowało portal Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Carrefour Polska. - Naszym celem jest zaoferowanie klientom jakościowych, pewnych produktów, posiadających odpowiednie certyfikaty, i jak tylko będzie to możliwe, wprowadzimy je do naszej oferty - dodano. Na razie nie podano konkretnej daty, ani przypuszczalnej ceny produktu. Sieci Carrefour zależy na uruchomieniu sprzedaży testów podobnych do tych, które wprowadziła do oferty Biedronka. 

Testy na koronawirusa planuje wprowadzić również Lidl. Niemiecka sieć idzie o krok dalej, bowiem mają to być nie tylko testy serologiczne, ale również takie wykrywające obecność koronawirusa SARS-COV-2 jeszcze w trakcie choroby. - Wsłuchując się w potrzeby naszych klientów, również planujemy wprowadzić testy na COVID-19 do oferty Lidl Polska. Zapraszamy do śledzenia naszej oferty produktów na stronie lidl.pl - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl Aleksandra Robaszkiewicz, odpowiedzialna za komunikację Lidl Polska.

SPRAWDŹ: Emerytura bez podatku. Ujawniamy, kto zyska, a kto straci

Sonda
Czy pandemia koronawirusa ograniczyła Twoje podróże?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze