Emerytury 2021

i

Autor: Shutterstock Emerytury 2021

Wyższe emerytury ZAMIAST 500 plus i trzynastek. Ważne głosowanie Polaków [SONDA]

2020-09-27 5:54

Emerytury bez podatku, w tym emerytury stażowe, coroczna waloryzacja emerytur i... to koniec dodatkowych świadczeń dla emerytów. Póki co PiS nie myśli o takim rozwiązaniu, podatkując seniorów w Polsce, ale w zamian dając im trzynaste emerytury (a w przyszłym roku nawet czternastki) czy 500 plus dla niesamodzielnych, w tym właśnie emerytów. Zapytaliśmy Polaków co wolą - dodatkowe świadczenia od rządu Mateusza Morawieckiego, czy może emerytury bez podatków. Decyzja w sprawie emerytur była niemal jednogłośna.

Emerytury 2021 będą wyglądać podobnie do tegorocznych - waloryzacja emerytur kwotowo-procentowa (gwarantowana kwota dla najuboższych emerytów) oraz trzynastki dla emerytów z programu Emerytura plus. Dojdą też na jesień 2021 czternaste emerytury, płacone na zasadzie złotówka za złotówkę oraz emerytury dla opozycjonistów PRL. Wciąż ma działać także program wsparcia w postaci 500 złotych dla osób niesamodzielnych, w tym seniorów.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Jarosław Kaczyński SAM zdecyduje, ile dostanie emerytury! Dlaczego?

Te dodatkowe świadczenia emerytalne są jednak przeznaczone albo dla określonej grupy seniorów, albo emeryci mogą na nie liczyć tylko okresowo. Tak emerytom pozostają tylko szokująco niskie emerytury, a prognozy wobec ich wysokości są przerażające. Ratunkiem mogłyby być właśnie emerytury bez podatku, choć wprowadzenie takiego rozwiązania mocno uszczupliłoby budżet państwa. Chyba że w zamian zrezygnować z pozostałych emeryckich dodatków.

ZOBACZ TAKŻE: Kultowe produkty z PRL i lat 90-tych. Pamiętasz je?

Sonda
Czy uważasz, że 500 plus, po złożeniu i akceptacji wniosku, powinno być przyznane bezterminowo, do osiągnięcia przez dziecko 18. roku życia?

Czytelnicy "Super Expressu" i "Super Biznesu" odpowiedzieli na pytanie, czy rząd powinien znieść dodatkowe świadczenia dla emerytów, jak trzynastki czy 500 plus dla niesamodzielnych, a w zamian wprowadzić emerytury bez podatku. Z ponad 23 tys. głosujących aż 79 proc. było za takim rozwiązaniem. 17 proc. było przeciwnych zabieraniu dodatkowych benefitów dla seniorów, nawet kosztem wyższych emerytur przez zniesienie podatku. Pozostali głosujący nie mieli zdania.

Super Biznes - wywiad
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze