Już za moment rząd sprawdzi TWÓJ MAJĄTEK, ZAROBKI I EMERYTURĘ

i

Autor: StartupStockPhotos/cc0/pixabay Dlaczego i kiedy zapukają do twoich drzwi?

UWAGA! Ostatni dzień! Musisz ujawnić swój rządowi MAJĄTEK, DOCHODY i EMERYTURĘ! Grozi kara!

2020-11-30 7:22

MASZ TYLKO DZIEŃ na to, by ujawnić dochody czy majątek! Rząd w każdej chwili może zapukać do twoich drzwi. Do 30 listopada 2020 urzędnik spyta, ile zarabiasz, jaką masz emeryturę, jakie są inne dochody, jakie masz mieszkanie i inne nieruchomości. W ten sposób sprawdzone zostaną wszystkie domostwa prowadzące działalność rolniczą. Jeżeli nie odpowiemy na pytania, możemy dostać karę. Powszechny spis rolny w Polsce jest obowiązkowy i trwa trzy miesiące. Sprawdź, o co spyta cię urzędnik oraz do czego może wykorzystać zebrane dane

Jeszcze tylko przez 2 dni rząd sprawdza nasze dochody. Kończy się bowiem powszechny spis rolny 2020, który ruszył 1 września. Urzędnicy sprawdzają wszystkie gospodarstwa indywidualne, gospodarstwa prowadzone przez osoby prawne (spółdzielnie, spółki) oraz jednostki organizacyjne niemającej osobowości prawnej w dniach od 1 września do 30 listopada 2020 roku. Udział w powszechnym spisie rolnym 2020 jest obowiązkowy. Dane rolników zbierane będą za pomocą:

SZOK! Jarosław Kaczyński niczym KRÓL z Żoliborza! 280 tysięcy emerytury i ponad pół miliona złotych pensji

  • samospisu internetowego przeprowadzanego za pośrednictwem aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego (każda gmina zapewni w siedzibie urzędu stanowisko komputerowe do przekazania danych w ramach samospisu internetowego);
  • wywiadu telefonicznego przeprowadzanego przez rachmistrza telefonicznego;
  • bezpośredniego wywiadu przeprowadzanego przez rachmistrza terenowego podczas wizyty w gospodarstwie.

ZOBACZ: Premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka? Ministerstwo rozważa oprócz 500 plus dodatkowe świadczenie

Sonda
Czy uważasz, że zarobki w Polsce powinny być jawne w przypadku wszystkich - zarówno pracujących jak i emerytów i rencistow?
Ile Polacy wydadzą na świąteczne zakupy w 2020?

Jakie dane rolnicy będą musieli podać? Powszechny spis rolny pozwoli na zebranie takich informacji jak dane osobowe rolnika (imię, nazwisko, adres zamieszkania, etc.), udział działalności rolniczej w dochodach gospodarstwa, działalność pozarolnicza, dochody z rent, emerytury oraz innych świadczeń, dochody z pracy najemnej czy sprzedaż produktów rolnych wytworzonych w danym gospodarstwie.

SPRAWDŹ: Nowa TARCZA. Te branże dostaną PIENIĄDZE od rządu!

Osoby użytkujące gospodarstwa rolne będą musiały także podać liczbę maszyn używanych w gospodarstwie, powierzchnię gruntów, łąk, pastwisk, szkółek drzew i krzewów, upraw stałych czy zasiewów. Spisane zostanie także pogłowie zwierząt gospodarskich (m.in. świń, knurów, loch, jałówek, byczków, warchlaków, jagniąt, kur niosek czy samic zwierząt futerkowych) informacje dotyczące hodowli ryb, zużycia nawozów oraz powierzchnia, kubatura i pojemność budynków gospodarskich. Rolnicy będą musieli poinformować o osobach pracujących w gospodarstwie.

Warto wspomnieć, że spis jest OBOWIĄZKOWY. Brak udziału w spisie rolnym może skutkować nałożeniem kary grzywny określonej w ustawie o statystyce publicznej. Może ona wynieść nawet 5 tys. złotych.

Dane zebrane w powszechnym spisie rolnym wykorzystywane będą do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do tworzenia i aktualizacji przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego operatów statystycznych. Zebrane w spisie informacje mogą być także łączone z danymi z innych badań statystycznych, w tym z danymi zebranymi w narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań. Dane osobowe zebrane w ramach spisu rolnego nie mogą być wykorzystywane do innych celów.

CZYTAJ TEŻ: Górale pogonią Andrzeja Dudę! Zapowiadają wielkie strajki i blokadę zakopianki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze